Царичанський аграрний професійний ліцей
Царичанський аграрний професійний ліцей
Царичанський аграрний професійний ліцей Царичанський аграрний професійний ліцей Царичанський аграрний професійний ліцей Царичанський аграрний професійний ліцей Царичанський аграрний професійний ліцей Царичанський аграрний професійний ліцей Царичанський аграрний професійний ліцей Царичанський аграрний професійний ліцей
Царичанський аграрний професійний ліцей

Інформація про професії:

Кухар

Офіціант

Тракторист-машиніст

Слюсар-ремонтник

Водій автотранспортних засобів категорії “В”, “С”

Робітник фермерського господарства

Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних

 

Правила прийому

Інформація для абітурієнтів

Царичанський аграрний професійний ліцей
работа дома

Царичанський аграрний професійний ліцей

Робітник фермерського господарства

Робітник фермерського господарства – це людина, яка знає правила, способи та особливості виконання сільськогосподарських і меліоративних робіт машинно-тракторними агрегатами, перевезення різноманітних вантажів, основи агротехніки с/г культур; будову, принцип дії колісних тракторів, гусеничних тракторів, основних груп механізмів автотранспортних категорій В і С, обладнання тваринницьких ферм і комплексів, ознаки та причини основних несправностей тракторів та автомобілів, способи їх усунення; правила дорожнього руху;особливості обслуговування машин під час застосування хімічних засобів захисту рослин; основні властивості і норми витрат паливно-мастильних матеріалів; зміст і правила оформлення первинних документів; способи і правила виконання слюсарних робіт; основи ринкової економіки та первинного бухгалтерського обліку; основи трудового законодавства; правила догляду, випасання тварин, доїння корів, сортування і пакування яєць; найбільш поширенні захворювання тварин та надання ветеринарної допомоги; основні корми; правила і норми охорони праці; правила технічної експлуатації та догляду за обладнанням пристроями, інструментом; заходи для поліпшення умов праці, передбачені трудовими та колективними договорами і правилами внутрішнього трудового розпорядку; економічні досягнення, необхідні для успішного виконання професійних завдань і обов’язків; норми ділової поведінки та етики професійних відносин; Кодекс законів про працю України та інші законодавчі акти.

По закінченню навчання отримує повну загальну середню освіту, професійно-технічну освіту. Кваліфікаційну атестацію на право керування тракторами (категорії А), автомобілями (категорії В-С), ведення слюсарних робіт з ремонту с/г і меліоративних машин та устаткування (3 розряд), догляду за с/г тваринами, птицею (3-4розряди), доїння корів (4 розряд). Сертифікат на право виконання робіт - внесення добрив та застосування хімічного захисту рослин.


Освітньо - кваліфікаційна характеристика випускника професійно-технічного навчального закладу по професії «Робітник фермерського господарства»

Завдання та обов’язки. Самостійно виконує сільськогосподарські та меліоративні роботи на колісних тракторах класу до 20 кН включно, гусеничних тракторах класу до 30 кН включно, сільськогосподарських і меліоративних машинах, що агрегатуються з цими тракторами, включаючи бульдозери, відповідно до вимог агротехніки та агротехнології. Підготовляє, висіває, висаджує посівний та садильний матеріал (зернові, кормові, технічні, овочеві, плодово-ягідні культури тощо). Комплектує машинно-тракторні агрегати.

Виконує транспортні роботи на тракторах, автомобілях категорій B і C з додержанням правил дорожнього руху та перевезення вантажів. Проводить технічне обслуговування тракторів, автомобілів, сільськогосподарських і меліоративних машин, технологічні регулювання робочих органів сільськогосподарських і меліоративних машин та пристроїв до них. Визначає та усуває несправності тракторів, сільськогосподарських машин, автомобілів. Ремонтує, складає та регулює вузли та агрегати середньої складності сільськогосподарських машин, тракторів із заміною окремих вузлів і деталей. Проводить технічне обслуговування, ремонт, налагодження та регулювання простих машин і обладнання тваринницьких ферм та комплексів. Читає нескладні машинобудівні креслення, схеми, користується інструкціями з експлуатації машин. Готує транспортні засоби та сільськогосподарські машини до зберігання. Контролює витрати паливно-мастильних матеріалів на виконувану роботу.

Оформляє первинні документи з обліку робіт на машиннотракторних агрегатах, шляхові документи. Веде інші документи первинного бухгалтерського обліку (за умови самостійного ведення господарства). Виконує ручні та частково механізовані роботи з догляду за коровами та іншим поголів’ям великої рогатої худоби. Годує та випасає тварин, птицю. Доїть корів. Вичищає гній, прибирає приміщення. Бере участь у проведенні профілактичних заходів щодо запобігання захворюванням тварин. Сортує, пакує яйця. Зважує, навантажує та відправляє тварин на переробні підприємства. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Повинен знати: правила, способи та особливості виконання сільськогосподарських і меліоративних робіт машинно-тракторними агрегатами, відповідно до вимог агротехніки та агротехнології, перевезення різноманітних вантажів; основи агротехніки і агротехнології сільськогосподарських культур; будову, принцип дії, експлуатаційні регулювання колісних тракторів класу до 20 кН включно, гусеничних тракторів класу до 30 кН включно, сільськогосподарських і меліоративних машин, основних груп механізмів автотранспортних засобів категорій B і C, обладнання тваринницьких ферм та комплексів; технологічні регулювання сільськогосподарських машин; вимоги до комплектування машинно-тракторних агрегатів для виконання механізованих робіт; ознаки та причини основних несправностей тракторів, сільськогосподарських і меліоративних машин та автомобілів, способи їх усунення; системи технічного обслуговування та ремонту тракторів, сільськогосподарських і меліоративних машин, автомобілів; особливості обслуговування машин під час застосування хімічних засобів захисту рослин; правила дорожнього руху і перевезення вантажів; вимоги до зберігання та способи захисту від корозії тракторів, автомобілів і сільськогосподарських машин; основні властивості і норми витрат паливно мастильних матеріалів; норми виробітку; зміст і правила оформлення первинних документів щодо обліку роботи тракторів, автомобілів; основні відомості про призначення і властивості металів та їх сплавів, неметалевих матеріалів, що застосовуються для виготовлення та ремонту деталей машин; способи і правила виконання слюсарних робіт; основи ринкової економіки та первинного бухгалтерського обліку (у разі самостійного ведення господарства); основи трудового законодавства; правила догляду, випасання тварин, доїння корів, сортування та пакування яєць; найбільш поширені захворювання тварин та основні прийоми надання ветеринарної допомоги; основні корми, вітамінні та мінеральні препарати, що застосовуються в годівлі тварин; методи вирощування та інтенсивної відгодівлі молодняку, вимоги зоогігієни та ветеринарії, щодо утримання, догляду та годівлі тварин; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Вимоги до освітнього рівня осіб, які навчатимуться в системі профтехосвіти
: не повна середня освіта. Без вимог до стажу роботи.

Царичанський аграрний професійний ліцей

Наші координати

Адреса:
вул. Соборна (Піонерська), 47,
смт. Царичанка,
Дніпропетровська обл.,
51000

Телефон/Факс:
+38 (05690) 31380

Електронна пошта: dptnzcapl@gmail.com

Читайте про нас у Фейсбуці


Царичанська ЗОШ

Українські легенди


лічильник встановлено
24.09.2014

2013-2022    ДПТНЗ "Царичанський аграрний професійний ліцей"