Царичанський аграрний професійний ліцей
Царичанський аграрний професійний ліцей
Царичанський аграрний професійний ліцей Царичанський аграрний професійний ліцей Царичанський аграрний професійний ліцей Царичанський аграрний професійний ліцей Царичанський аграрний професійний ліцей Царичанський аграрний професійний ліцей Царичанський аграрний професійний ліцей Царичанський аграрний професійний ліцей
Царичанський аграрний професійний ліцей

Інформація про професії:

Кухар

Офіціант

Тракторист-машиніст

Слюсар-ремонтник

Водій автотранспортних засобів категорії “В”, “С”

Робітник фермерського господарства

Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних

 

Правила прийому

Інформація для абітурієнтів

Царичанський аграрний професійний ліцей
работа дома

Царичанський аграрний професійний ліцей

Тракторист-машиніст

Тракторист-машиніст с/г виробництва самостійно працює на самохідних зерно і кукурудзозбиральних комбайнах, самостійно виконувати с/г роботи на гусеничних тракторах, на колісних тракторах які агрегуються, включаючи навантажувачі та бульдозери. Комплектувати машинно-тракторні агрегати. Виконувати транспортні роботи з дотриманням правил дорожнього руху та правил перевезення вантажів. Виконувати експлуатаційні та технологічні регулювання тракторів та с/г машин.

Читає машинно-будівні креслення, схеми, графіки, користується інструкціями по експлуатації машин. Виконує роботи по технічному обслуговувані і ремонту тракторів та с/г машин. Оформляє первинні документи по обліку робіт на с/г машинах, виконує роботу з додержанням правил охорони праці, виробничої санітарії та гігієни праці, пожежної безпеки і охорони навколишнього середовища. Визначає несправності с/г машин і по можливості усуває їх під час експлуатації, раціонально використовує паливно-мастильні матеріали, гумові технічні вироби, електроенергію і запасні частини.

 

Освітньо-кваліфікаційна характеристика випускника професійно- технічного навчального закладу по професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва»

Керування машинами категорії A
Завдання та обов’язки.
Самостійно виконує сільськогосподарські і меліоративні роботи на колісних тракторах класу до 20 кН включно, гусеничних тракторах класу до 30 кН включно, сільськогосподарських і меліоративних машинах, що агрегатуються із цими тракторами, включаючи бульдозери, відповідно до вимог агротехніки та агротехнології. Комплектує машинно-тракторні агрегати. Виконує транспортні роботи на тракторах з додержанням правил дорожнього руху та перевезення вантажів. Виконує щозмінне технічне обслуговування тракторів, сільськогосподарських і меліоративних машин, на яких працює. Визначає несправності тракторів, причіпних і начіпних знарядь та інших машин, що з ними агрегатуються, а також усуває їх. Самостійно виконує технологічні регулювання робочих органів сільськогосподарських і меліоративних машин та пристроїв до них. Читає нескладні машинобудівні креслення, схеми, користується інструкціями з експлуатації машин. Виконує під наглядом майстра-налагоджувальника з технічного обслуговування машинно-тракторного парку роботи з періодичного технічного обслуговування і ремонту тракторів цієї категорії, сільськогосподарських і меліоративних машин. Раціонально використовує паливно-мастильні, гумові технічні та інші експлуатаційні матеріали і запасні частини. Готує трактори, сільськогосподарські та меліоративні машини та знаряддя до зберігання. Виконує роботи з додержанням вимог охорони праці та охорони навколишнього середовища.
Повинен знати: правила, способи та особливості виконання сільськогосподарських і меліоративних робіт машинно-тракторними агрегатами відповідно до вимог агротехніки та агротехнології; будову, принцип дії, експлуатаційні регулювання колісних тракторів класу до 20 кН включно, гусеничних тракторів класу до 30 кН включно, технологічні регулювання сільськогосподарських і меліоративних машин, що агрегатуються з тракторами цієї категорії; вимоги до комплектування машинно-тракторних агрегатів для виконання механізованих робіт; ознаки та причини основних несправностей тракторів, сільськогосподарських і меліоративних машин та способи їх усунення; системи технічного обслуговування та ремонту тракторів, сільськогосподарських і меліоративних машин; особливості обслуговування машин у разі застосування хімічних засобів захисту рослин; правила дорожнього руху і перевезення вантажів; правила зберігання та способи захисту від корозії тракторів, сільськогосподарських та меліоративних машин; основи організації, оплати праці та економічних відносин у сільськогосподарському виробництві; правила охорони праці під час експлуатації та обслуговування тракторів, сільськогосподарських і меліоративних машин; основні вимоги законодавства з питань охорони навколишнього середовища; основні відомості про призначення і властивості металів та їх сплавів, неметалевих матеріалів, що застосовуються для виготовлення та ремонту деталей машин; основні властивості паливно-мастильних матеріалів та охолодних рідин; способи і правила виконання слюсарних робіт; зміст і правила оформлення первинних документів щодо обліку роботи машин (облікового листа тракториста-машиніста, дорожнього листа та інших документів); норми виробітку і витрат паливно-мастильних матеріалів на виконання основних механізованих робіт; шляхи зниження собівартості виконуваних робіт, способи та засоби підвищення продуктивності праці.

Керування машинами категорії B
Завдання та обов’язки. Самостійно виконує сільськогосподарські та меліоративні роботи на колісних тракторах класу більше 20 кН, гусеничних тракторах класу більше 30 кН, сільськогосподарських і меліоративних машинах, що агрегатуються із цими тракторами, включаючи причіпні навантажувачі та бульдозери.
Повинен знати: правила, способи та особливості виконання сільськогосподарських і меліоративних робіт машинно-тракторними агрегатами відповідно до вимог агротехніки та агротехнології; будову, принцип дії, експлуатаційні регулювання колісних тракторів класу більше 20 кН, гусеничних тракторів класу більше 30 кН та технологічні регулювання сільськогосподарських і меліоративних машин, що агрегатуються з тракторами цієї категорії.
Керування машинами категорії C
Завдання та обов’язки. Самостійно виконує сільськогосподарські роботи на самохідних зерно- і кукурудзозбиральних машинах відповідно до вимог агротехніки та агротехнології.
Повинен знати: правила, способи та особливості виконання робіт на самохідних зерно- і кукурудзозбиральних машинах відповідно до вимог агротехніки та агротехнології; шляхи та засоби запобігання втратам зерна під час збирання врожаю; будову, принцип дії та правила технічної експлуатації самохідних зерно- і кукурудзозбиральних машин.

Керування машинами категорії D
Завдання та обов’язки. Самостійно виконує сільськогосподарські роботи на самохідних кормозбиральних машинах відповідно до вимог агротехніки та агротехнології.
Повинен знати: правила, способи та особливості виконання робіт на самохідних кормозбиральних машинах відповідно до вимог агротехніки та агротехнології; шляхи та засоби запобігання втратам кормів під час збирання врожаю; будову, принцип дії та правила технічної експлуатації самохідних кормозбиральних машин.

Керування машинами категорії E
Завдання та обов’язки. Самостійно виконує сільськогосподарські роботи на самохідних машинах для збирання коренеплодів, картоплі, овочів, фруктів та ягід відповідно до вимог агротехніки та агротехнології.
Повинен знати: правила, способи та особливості виконання робіт на самохідних машинах для збирання коренеплодів, картоплі, овочів, фруктів та ягід відповідно до вимог агротехніки та агротехнології; шляхи та засоби запобігання втратам під час збирання врожаю; будову, принцип дії та правила технічної експлуатації самохідних машин.

Царичанський аграрний професійний ліцей

Наші координати

Адреса:
вул. Соборна (Піонерська), 47,
смт. Царичанка,
Дніпропетровська обл.,
51000

Телефон/Факс:
+38 (05690) 31380

Електронна пошта: dptnzcapl@gmail.com

Читайте про нас у Фейсбуці


Царичанська ЗОШ

Українські легенди


лічильник встановлено
24.09.2014

2013-2022    ДПТНЗ "Царичанський аграрний професійний ліцей"