Царичанський аграрний професійний ліцей
Царичанський аграрний професійний ліцей
Царичанський аграрний професійний ліцей Царичанський аграрний професійний ліцей Царичанський аграрний професійний ліцей Царичанський аграрний професійний ліцей Царичанський аграрний професійний ліцей Царичанський аграрний професійний ліцей Царичанський аграрний професійний ліцей Царичанський аграрний професійний ліцей
Царичанський аграрний професійний ліцей

Виховна робота / Сторінка психолога

Завітайте на блог психолога

 

Поради батькам. Як адаптуватись до режиму "карантин"

Увага! Небезпечні сайти

Година спілкування зі здобувачами освіти на тему: "Безпечний інтернет"

Поради психолога на час карантину

26 лютого 2020 року практичний психолог В.О. Демченко прийняла участь в обласному семінарі практичних психологів та отримала сертифікат за участь в обласному огляд-конкурсі авторських програм (проектів)

13 лютого 2020 року практичний психолог ліцею В.О.Демченко провела для учнів етичний діалог на тему: "Перше кохання в підлітковому віці"

В рамках акції "16 днів проти насильства" в ліцеї проведено лекцію на тему: "Протидія домашньому насильству"

28 річниця психологічної служби системи освіти Дніпропетровщини

В ліцеї крокують заходи з протидії булінгу під хештегом: "Разом проти булінгу"

Тиждень присвячений протидії булінгу

Діагностичне анкетування учнів першого курсу

Безпечне освітнє середовище - створюємо разом

Тиждень присвячений до 1 грудня Всесвітнього Дня боротьби проти ВІЛ СНІД

Психологічна просвіта

21 березня 2017 року практичний психолог Сіра Марина Миколаївна провела виховну годину на тему: «Що таке щастя? Сім кольорів щастя»

Підтримка і зміцнення психічного здоров’я учнів, сприяння процесу адаптації в навчальному закладі. Формування в учнів ліцею установки на здоровий спосіб життя та повноцінний всебічний розвиток особистості

Сприяння психологічної адаптації в ДПТНЗ «ЦАПЛ»

Царичанський аграрний професійний ліцей
работа дома

Царичанський аграрний професійний ліцей

Сприяння психологічної адаптації
в ДПТНЗ «ЦАПЛ»

Психологічна служба є складовою ланкою інформаційно-методичного центру ДПТНЗ «ЦАПЛ» , до якого входять психологічний кабінет, методичний кабінет і бібліотека. Робота практичного психолога проводиться з усіх основних напрямків – консультативна, корекційна, діагностична, розвивальна, профілактична і організаційно-методична.

Практичний психолог Царичанського аграрного професійного ліцею

Окремий напрям роботи психологічної служби складає робота з абітурієнтами та сприяння їхній адаптації до умов професійно-технічного навчального закладу.

Робота з абітурієнтами та їхня соціально-психологічна адаптація є однією з найважливіших задач професійно-технічного навчального закладу. Вступ до ПТНЗ є переломним моментом у житті підлітка. Він пов’язаний з новими умовами навчання, іншим типом стосунків з дорослими, однолітками, а також новими формами його діяльності.

Саме тому робота практичного психолога починається із приймальної комісії, де відбувається остаточна профорієнтація абітурієнта – ознайомлення з вимогами до обраної професії, діагностика власних особистісних характеристик, анкетування.

Впровадження даної моделі роботи з абітурієнтами показав свою ефективність і результативність.

Так, для учнів переваги полягають насамперед у більш свідомому виборі професії. Крім того, даний підхід сприяє саморозкриттю учнів, самоствердженню, розкриттю потенціалу.

Батьки також зацікавлені у тому, щоб їхня дитина почала навчатися за тією професією, яка їй подобається і до якої вона має схильності.

Для педагогічних працівників переваги теж очевидні. По-перше, зменшується відсоток «випадкових» учнів, що вступили на навчання не за покликом і не за здібностями, а через інші причини. По-друге, попередній аналіз навчального контингенту групи допомагає майстру і класному керівнику якомога раніше отримати інформацію про своїх майбутніх учнів і більш ефективно планувати свою виховну роботу.

Робота практичного психолога ліцею у приймальній комісії спрямована на вирішення двох основних завдань:
- попередній аналіз нового контингенту,
- профорієнтаційна робота.

Попередній аналіз контингенту проводиться по результатам анкетування. Всі абітурієнти, що мають бажання вступити до ЦАПЛ , разом із заявою заповнюють і анкету. Анкета містить питання, що стосуються різних сфер життя: захоплення учнів, їхні професійні плани, життєві пріоритети тощо. Результати анкетування висвітлюються на педагогічній нараді наприкінці серпня. Зокрема, анкета дозволяє отримати відповіді на наступні запитання: «що змушує тебе навчатися?», «чи є в тебе захоплення, інтереси?», «як ти проводиш вільний час?», «чи є така людина в твоєму житті, яка є для тебе авторитетом?».

Профорієнтаційна робота спрямована переважно на тих абітурієнтів, які ще не визначилися з вибором професії. Таким підліткам потрібна профорієнтаційна діагностика і консультація. Для діагностики застосовуються не лише профорієнтаційні методики, а й особистісні опитувальники, що дозволяє врахувати при виборі професії значимі риси характеру й темпераменту дитини.

Для сприяння свідомому вибору професії використовуються професіограми. Їхня наявність є необхідною для приймальної комісії, адже майбутній учень може відразу ознайомитися з «плюсами» і «мінусами» обраної професії, її професійною та психологічною характеристикою.

Отже, роль психологічної служби агроліцею у створенні позитивного мікроклімату в учнівському та педагогічному колективах є й справді значуще. Психолог став невід'ємною частиною навчально - виховного процесу нашого навчального закладу. Пам'ятайте , що найголовніші питання ставлять не людям, а самому собі, але відповіді на них слід шукати разом.

Віталія Демченко
Практичний психолог ДПТНЗ «ЦАПЛ»

 

Річний фоторепортаж

 


Наші координати

Адреса:
вул. Соборна (Піонерська), 47,
смт. Царичанка,
Дніпропетровська обл.,
51000

Телефон/Факс:
+38 (05690) 31380

Електронна пошта: dptnzcapl@gmail.com

Читайте про нас у Фейсбуці


Царичанська ЗОШ

Українські легенди


лічильник встановлено
24.09.2014

2013-2021    ДПТНЗ "Царичанський аграрний професійний ліцей"